30.07
21:51
Чоловіча збірна України – бронзовий призер Кубка претендентів 2023

Цей матч за третє місце був важливими з точки зору психології: всім кортіло завершити турнір на позитивній ноті. Та з точки зору набору рейтингових очок, які є дуже важливими в гонці за путівку на Олімпійські ігри-2024.

Стартовий сет цілком і повністю контролювався українцями: вони переважали суперника в атаці, а головне припускалися меншої кількості помилок ніж чилійці. А помилки у волейболі інколи можуть “зробити гру”. Зрештою, 25:21 та перша партія залишається за “синьо-жовтими”.

 

У другому сеті Угіс Крастіньш вирішив провести заміну і на майданчику з’явився Тимофій Полуян. Частину минулого сезону він провів у чемпіонаті Китаю в одній команді з Юрієм Синицею. Цей дует добре зіграний і наш наставник, та й самі хлопці це розуміють. Синиця одразу підключив Полуяна до атаки і це дало свої результати: 25:19 та другий виграний сет у скарбничку.

У третьому сеті чилійці весь час трималися поруч. Вони всіма силами намагалися зачепитися за партію та останню можливістю на порятунок у цьому двобії. Однак, “синьо-жовті” витримали тиск та у другій половині сету перехопили ініціативу та доклали максимум зусиль для перемоги  – 25:18 та 3-0 у підсумку.

Найрезультативнішим у складі української збірної був діагональний Василь Тупчій – 12 очок.

Отже, чоловіча збірна України вперше в своїй історії зіграла на Кубку претендентів. Підопічні Угіса Крастіньша вибороли “бронзу” турніру.